Sprzątanie mieszkań po wynajęciu: na co należy zwrócić uwagę

firma sprzątająca

Sprzątanie mieszkań po wynajęciu to dość powszechna usługa,A wszystko dlatego, że takie czyszczenie jest nie tylko lepsze, ale dosłownie konieczne w przypadku mieszkań, w których lokatorzy są okresowo wymieniani. Wynajmowanie mieszkania zakłada zużycie mebli i powłok wewnętrznych. Czyszczenie to realna szansa na przedłużenie żywotności produktów przy zachowaniu ich oryginalnego wyglądu. Dodatkowo sprzątanie domu po wynajęciu mieszkań pozwala szybko i sprawnie wyeliminować ślady obecności poprzednich lokatorów, „odświeżyć” i przygotować pokoje na przyjazd kolejnych lokatorów. W tym artykule porozmawiamy o tym, co należy wziąć pod uwagę przy zamawianiu sprzątania po wynajęciu mieszkania: rodzaje zabiegów, ich kluczowe cechy i korzyści. Więc od czego zaczynasz? Najpierw wykonaj ogólne sprzątanie w domu. Z myciem okien, przeglądaniem półek w szafie i wyrzucaniem rzeczy, które były przechowywane przez długi czas, „a co jeśli się przydadzą”. Dlaczego warto od tego zacząć? Ponieważ utrzymanie go w czystości jest łatwiejsze niż poważne czyszczenie za każdym razem. Zgodnie z naszymi radami takie czyszczenie będzie potrzebne nie częściej niż 2 razy w roku.

Główne etapy sprzątania domu

Przechodzimy bezpośrednio do sprzątanie domu Warszawa. Najpierw musisz rozłożyć rzeczy na swoich miejscach, jeśli są rozrzucone po mieszkaniu: brudne ubrania – w praniu, czyste – w szafie, książki – na półkach, zabawki – w pudełkach. Po drugie, jeśli w mieszkaniu na podłodze są małe dywaniki, strząsamy z nich kurz i odkładamy je na bok. Zajmuje to maksymalnie 15 minut.

Następnie musisz przejść przez całe mieszkanie odkurzaczem. Możesz argumentować, że zawsze robi się to na koniec sprzątanie domu Poznań przed myciem podłogi. I to jest główny błąd. Konieczne jest odkurzenie nie tylko podłogi, ale także wszystkich poziomych powierzchni we wszystkich pomieszczeniach, w tym w kuchni, łazience i toalecie. W nowoczesnych odkurzaczach zawsze znajduje się przystawka do odsysania pyłu. Najpierw za pomocą małej ssawki usuwasz kurz ze wszystkich półek, stołów, parapetów, drzwi wewnętrznych, urządzeń i listew przypodłogowych, a następnie przechodzisz na podłogę. Zajmie to około 30 minut. 

Jeśli zastosowałeś się do naszej rady nr 2, na tym etapie zaoszczędzisz swój czas 2 razy. Przechodzimy do czyszczenia na mokro. I tutaj zrozumiesz, dlaczego musisz odkurzać wszystkie powierzchnie. Jeśli wcześniej trzeba było najpierw wszystko przetrzeć suchą ściereczką, aby usunąć kurz, a potem ponownie przetrzeć na mokro, teraz wystarczy jedna wilgotna ścierka, aby odświeżyć pomieszczenie. Zgodnie ze starą metodą czyszczenia kurz nieuchronnie rozproszył się po mieszkaniu i natychmiast osiadł na świeżo umytych meblach. I okazało się, że właśnie go usunęli, ale dom nie był czysty. Teraz ten etap zajmie około 10 minut.

Sprzątanie po wynajęciu mieszkania

Zmniejszenie kosztów amortyzacji produktów i powłok w mieszkaniu. Mówiąc najprościej, przedłużając żywotność tych produktów i powłok (meble, hydraulika, dekoracje, podłogi, okładziny ścienne itp.) Nie jest tajemnicą, że przy odpowiedniej pielęgnacji meble i powłoki wytrzymują dłużej. Opiekę taką należy zapewnić również w przypadku zwykłych mieszkań, w których część lokatorów mieszka na stałe. Jednak przy wynajmie mieszkania szczególnie widoczne jest zużycie mebli i powłok, dlatego sprzątanie należy przeprowadzać regularnie.

Przygotowanie mieszkania na przyjazd najemców. Zadbane, zadbane, czyste mieszkanie na rynku będzie wyceniane wyżej, co oznacza, że ​​chętnych do zawarcia transakcji będzie więcej. Sprzątanie pozwala na „odświeżenie” mieszkania, przygotowując je na przyjazd najemców, którzy z pewnością docenią czystość lokalu. Można więc stwierdzić, że sprzątanie mieszkań po wynajęciu jest konieczne nie tylko dla przyszłych najemców, ale także dla właścicieli nieruchomości, którzy chcą zawrzeć bardziej opłacalną umowę najmu.